Navštivte Jeseníky – Doprava

Do Jeseníků se dostanete pohodlně buď vlakem nebo po silnici. V Jeseníkách se doprava řídí stejnými pravidly jako v celé České republice. Jeseníky nejsou žádnou výjimkou s výhradou horského charakteru. Zvláště v zimě bývají některé vedlejší cesty hůře průjezdné. Pozor si tak musí dát především řidiči motorových vozidel, kdy v zimě je na silnicích doporučována zimní výbava, včetně řetězů. Vlakové spoje fungují dobře a bez komplikací po celý rok. V létě doporučujeme pěší vycházky, ale vydat se do přírody můžete také na kole nebo na koni. V zimě jsou Jeseníky rájem běžkařů, kdy se nabízí přes 450 kilometrů tras!

Veřejná doprava (IDSOK)

Základní dopravní obslužnost prostřednictvím pravidelných autobusových a vlakových spojů do Jeseníků (stejně jako i do ostatních míst Olomouckého kraje) zajišťuje Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje (IDSOK). Ke snadnému vyhledání vhodného spojení, přehledných informací o odjezdech spojů z vybrané zastávky, sledování online polohy a trasy spojů IDSOK, jako i spočítání ceny jízdného můžete využít webový vyhledávač CestujOK.cz.

Logo IDSOK

Jednodenní jízdenka Jeseníky: období od 25. dubna 2020 do 30. září 2020

Také v aktuální letní sezóně je nabízena jednodenní jízdenka pro oblast JESENÍKY platná po celý den, kdy byla zakoupena. Tato turistická oblastní jízdenka je k dispozici ve variantě pro 1 osobu a pro skupinu (max. 5 osob) bez ohledu na věk a bez ohledu na pracovní dny či dny pracovního klidu. Oblastní jízdenka JESENÍKY platí na všech linkách dopravců ARRIVA MORAVA a.s., ČSAD Vsetín a.s., Transdev Morava s.r.o., Vojtila Trans s.r.o. a také u železničních dopravců České dráhy, a.s., GW Train Regio a.s. a MB rail s.r.o. na území vymezeném 33 zónami ODIS (Moravskoslezský kraj) a 25 zónami IDSOK na území Olomouckého kraje.

Leták - Jednodenní oblastní jízdenka JESENÍKY 2020

 

SKI bus – lyžařské zájezdy nejen pro běžkaře

Termíny zájezdů v roce 2020:

4. – 5. ledna, 11. – 12. ledna, 18. – 19. ledna, 25. – 26. ledna, 1. – 2. února, 8. – 9. února, 15. – 16. února, 22. – 23. února, 29. února – 1. března, 7. – 8. března, 14. – 15. března

Ceník zájezdů:

Lipová-lázně – Červenohorské sedlo 50 Kč
Jeseník – Červenohorské sedlo 40 Kč
Kouty nad Desnou – Červenohorské sedlo 30 Kč
Bělá pod Pradědem – Červenohorské sedlo 30 Kč

Červenohorské sedlo – Lipová-lázně 50 Kč
Červenohorské sedlo – Jeseník 40 Kč
Červenohorské sedlo – Kouty nad Desnou 30 Kč
Červenohorské sedlo – Bělá pod Pradědem 30 Kč

Naše zájezdy nemusíte objednávat předem, můžete jen přijít, zaplatit u řidiče a jet.

Změny termínů zájezdu dle klimatických podmínek či nenadálých událostí vyhrazeny.

Zájezdy zajišťuje Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, Palackého 1341/2, 790 01 Jeseník, IČO: 689 232 44

Kontakty: +420 774 499 384, skibus@jeseniky.cz

Držitelé karty YES card a Olomouc region card mají zpáteční cestu ZDARMA.

Praktické aplikace k cestování veřejnou dopravou

CestujOK.cz – vyhledej spojení, zjisti cenu jízdného