Změny ve veřejné dopravě

Mezi Zábřehem a Šumperkem nepojedou vlaky

Změna ve vlakové dopravě
1. 2. 2018 - 2. 2. 2018

železnice Zábřeh - Šumperk

Ve čtvrtek 1. a v pátek 2. února vždy od 7.40 do 13.20 hodin se zastaví doprava na železniční trati číslo 291 mezi Zábřehem na Moravě a Šumperkem. 

České dráhy v této době nahradí všechny vlaky autobusovou dopravou, která bude organizována podle výlukového jízdního řádu

Cestující budou vozit tři linky náhradní autobusové dopravy. 

Linka A – nahrazuje spoje kategorie R (rychlík) a jede ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě (kde je zajištěn přestup na vlak) a opačně. V jízdním řádu vyznačena zeleně.

Linka Z – zastávkový spoj – jede ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě a opačně a zastavuje ve všech stanicích a zastávkách dle vlaku, který nahrazuje. V jízdním řádu vyznačena červeně.

Linka P – přímý spoj – jede bez zastavení ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě a opačně. V jízdním řádu vyznačena modře. 

Po dobu výluky budou spěšné vlaky (Sp) ve/ze směru Jeseník (trať 292) v úseku Zábřeh na Moravě – Hanušovice nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu. Osobní vlaky tratě 292 jedou bez omezení.