Časté dotazy

Dotazy cestujících:

Jak se rozšíří možnosti přestupů s jízdním dokladem IDSOK pro cestující po 1. 1. 2020?

Od 1. 1. 2020 má cestující s jízdním dokladem IDSOK navíc možnost cestovat a přestupovat mezi vybranými rychlíky a expresem.

Nově v rámci IDSOK mohou cestující využít níže uvedené rychlíky v úsecích:
Expres ČD:

Ex2 Praha – Olomouc – Vsetín – Žilina
v IDSOK v úseku Zábřeh na Moravě – Hranice na Moravě

Rychlíky ČD:

R12 Brno – Olomouc – Šumperk
v IDSOK v úseku Nezamyslice – Šumperk

R13 Olomouc – Přerov – Břeclav – Brno
v IDSOK v úseku Olomouc – Přerov – Hulín

R18 Luhačovice – Přerov – Praha
v IDSOK v úseku Zábřeh na Moravě (u vybraných vlaků, které v této stanici zastavují) – Olomouc – Přerov – Hulín

R27 Olomouc – Opava – Ostrava
v IDSOK v úseku Olomouc – Moravský Beroun

Od 15. 12. 2019 bude systém IDSOK rozšířen o železniční stanice Břest a Hulín.

Rychlík RegioJet:

R8 Brno – Bohumín,
v IDSOK v úseku Kojetín – Přerov – Hranice. V ranním a večerním spoji i v úseku Nezamyslice – Kojetín – Přerov – Hranice.

Kde zjistím informace o změnách a výlukách ve veřejné linkové dopravě, obsluze zastávek, mimořádnostech a uzavírkách?
Informace o změnách ve veřejné dopravě, uzavírkách, výlukách v dopravě a mimořádnostech včetně detailních informací o obsluze zastávek a vedení tras veřejné linkové dopravy pravidelně zveřejňujeme zde: www.idsok.cz/vyluky-a-zmeny/

Kde vyhledám spojení v IDSOK, zjistím cenu jízdného nebo případné zpoždění spoje?
Komplexní informace o spojích IDSOK získáte s webovým vyhledávačem spojení (s integrovaným tarifním kalkulátorem) www.CestujOK.cz.

Co všechno aplikace CestujOK.cz umí?
S webovou aplikací CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení včetně ceny jízdného v rámci Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (dále jen „IDSOK“), můžete online sledovat pozice vozidel nebo zjistit případné zpoždění spojů.
Jedoucí spoje: Kdykoli potřebujete vědět, kde se nachází aktuálně jedoucí spoj nebo jeho případné zpoždění, jsou Vám k dispozici aktuální informace o jedoucích spojích přenášené z dispečinku IDSOK. Dále zjistíte, zda je jízda konkrétního spoje ovlivněna nějakou mimořádnou událostí v provozu.
Odjezdy ze zastávky nabízí přehledný seznam odjezdů spojů z konkrétní zastávky během nejbližších 120 minut i s případnou velikostí zpoždění spoje.
Vyhledání spojení nejčastěji využijete při plánování cesty veřejnou dopravou. K dispozici je rozšířená možnost vyhledávání nejvhodnějšího spojení pro Vaši cestu včetně zobrazení spojení v mapě. Intuitivní cestou zjistíte i další nezbytné informace jako je: počet přestupů, využité dopravní prostředky, seznam projetých zón, cenu jednotlivé ale i časové jízdenky s ohledem na nejrůznější nároky na slevu. Zjištěné informace si můžete také uložit nebo vytisknout.
Moje spojení: K uloženým spojením se můžete jednoduše a rychle vracet prostřednictvím funkce přidat do mých spojení. Pro vybranou skupinu spojení můžete vyhledat nejvhodnější jízdní doklad pro Vaše pravidelné i nepravidelné cestování.

Kdy vydáte mobilní aplikaci pro nákup e-jízdenek z mobilního telefonu nebo tabletů?
Cestující mají možnost zakoupit si časové jízdní doklady na eshop.idsok.cz. Odbavení u řidiče autobusu probíhá prostřednictvím bezkontaktní platební karty, ke které je zakoupený jízdní doklad přiřazen.
Připravujeme spuštění nové mobilní aplikace, mobilního telefonu jako nosiče časového jízdného. Nově si tedy cestující budou moci zvolit, zda se budou prokazovat platební kartou či mobilním telefonem. Tato aplikace bude navázána na již zmiňovaný e-shop.

Přeprava zdravotně tělesně postižených v IDSOK
Držitel průkazu ZTP a držitel průkazu ZTP/P se dle Tarifu IDSOK přepravuje bezplatně. Držitel průkazu ZTP/P má současně nárok i na bezplatnou přepravu svého průvodce nebo vodícího psa nevidomého. Bezplatná přeprava se netýká linek uvedených v Příloze č. 3 Tarifu IDSOK, které mají poznámku „pouze uznávání časových jízdenek IDSOK“.