Změny ve veřejné dopravě

Z Domašova do Hrubé Vody dva dny nepojedou vlaky

Upozornění: Informace na této stránce již nejsou platné! Aktuální údaje získáte na titulní stránce či v hlavním menu.
Změna ve vlakové dopravě
9. 11. 2014 - 10. 11. 2014

trať 310 v úseku Hrubá Voda – Domašov nad Bystřicí

Na železniční trati číslo 310 v úseku Hrubá Voda – Domašov nad Bystřicí proběhne od pondělí 10. do úterý 11. listopadu plánovaná výluka. Důvodem je odstranění vegetace poblíž trati. 

Po dobu výluky budou všechny vlaky kategorie R v úseku Olomouc – Bruntál nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Autobusy  nebudou obsluhovat stanici Hlubočky-Mariánské Údolí.V úseku Olomouc hl. n. – Hlubočky-Mariánské Údolí a opačně bude za vlaky kategorie R zavedena náhradní vlaková souprava.

Vlaky Os 3543 a Os 3548 budou odřeknuty v úseku  Hrubá Voda – Moravský Beroun a opačně a nahrazeny v úseku Olomouc hl. n. – Jívová – Domašov nad Bystřicí – Moravský Beroun.

Vlaky Os 3501 a Os 3500 budou odřeknuty a nahrazeny v úseku  Hrubá Voda – Bruntál a opačně.

Náhradní autobusová doprava v úseku Domašov nad Bystřicí – Hrubá Voda a opačně nebude zajištěna.

Cestující z vlaků dotčených výlukou ze směru od Krnova, jedoucí do železniční stanice Hrubá Voda nebo dále směr
Olomouc hl. n., budou z ŽST Domašov nad Bystřicí přepraveni od končících vlaků návaznou náhradní autobusovou dopravou  do železniční stanice Olomouc hl. n. Pro návrat do cílové stanice po železniční stanice Hrubá Voda použijí vhodný vlakový spoj.

Cestující z nástupních stanic od stanice Hrubá Voda směr Olomouc hl. n., jedoucí do Domašova nad Bystřicí nebo dále směr Krnov, použijí pravidelný vlakový spoj do stanice Olomouc hl. n., odkud budou do Domašova nad Bystřicí přepraveni náhradní autobusovou dopravou s návazností na vlaky dotčené výlukou.

Zastávku Hrubá Voda – Smilov nelze náhradní autobusovou dopravou obsloužit.

Cestující ze stanice Bystrovany, Velká Bystřice, Velká Bystřice zastávka, Hlubočky-Mariánské Údolí, Hlubočky zastávka, Hlubočky, Hrubá Voda zastávka a Hrubá Voda do stanice Domašov nad Bystřicí a následujících stanic směr Bruntál, Krnov nedoplácejí rozdíl jízdného za jízdu oklikou přes stanici Olomouc hl. n.

Cestující ze směru Krnov a z ŽST Domašov nad Bystřicí do stanic Bystrovany, Velká Bystřice, Velká Bystřice zastávka, Hlubočky-Mariánské Údolí, Hlubočky zastávka, Hlubočky, Hrubá Voda zastávka a Hrubá Voda nedoplácejí rozdíl jízdného za jízdu oklikou přes stanici Olomouc hl. n.

Popis zastávek náhradní dopravy

Olomouc hl. n. – ulice Táborská, u východu z nového podchodu
Hrubá Voda-Smilov – neobsluhuje se
Jívová – v obci zastávka BUS „Jívová, nám.“
Domašov nad Bystřicí – před nádražní budovou
Moravský Beroun – před staniční budovou
Dětřichov nad Bystřicí – před staniční budovou
Lomnice u Rýmařova – na hlavní cestě u odbočky k žst (před zelenou budovou prodejny potravin)
Valšov – před staniční budovou
Bruntál – před staniční budovou