Změny ve veřejné dopravě

Výluka na trati Praha – Olomouc zpomalí dopravu

Upozornění: Informace na této stránce již nejsou platné! Aktuální údaje získáte na titulní stránce či v hlavním menu.
Změna ve vlakové dopravě
16. 8. 2014 - 16. 8. 2014

trať 270 v úseku Ústí nad Orlicí

V sobotu 16. srpna 2014 proběhne rozsáhlá výluka v oblasti Ústí nad Orlicí na hlavní železniční trati směr Praha – Olomouc. Při výluce dojde k významnému omezení kapacity této tratě v oblasti Ústí nad Orlicí. Doprava je proto upravena výlukovým jízdním řádem.

Výluka se dotkne těchto spojů:
• Vlak EN 404 pojede v úseku Bohumín – Praha spojen s vlakem IC 540, u kterého je ve stanici Bohumín mimořádný přestup a v úseku Třinec – Bohumín je veden náhradní soupravou.

• Vlak EN 405 pojede v úseku Praha – Olomouc spojen s vlakem IC 561.

• Rychlíky Praha – Česká Třebová – Olomouc (a dále Luhačovice) a zpět budou v úseku Česká Třebová – Praha odřeknuty, náhradou ve stanicích Ústí n. O. město, Choceň a Přelouč zastaví vlaky EC/IC Praha – Olomouc a dále. Ve směru Olomouc je nutné cestovat vlakem dříve, z České Třebové budou rychlíky odjíždět včas dle pravidelného jízdního řádu.

• Vlaky SC Praha – Ostrava, vlaky EC/IC Praha – Brno – Rakousko / Slovensko / Maďarsko a zpět budou vedeny bez omezení, vlivem výluky mohou vznikat zpoždění až 45 minut.

• Vlaky EC/IC Praha – Olomouc – Ostrava /Valašsko – Slovensko a zpět budou mimořádně zastavovat ve stanicích Ústí n. O. město, Choceň a Přelouč a v úseku Praha – Česká Třebová bude navýšena kapacita míst pro cestující, kteří by jinak využili rychlíky. Vlivem výluky mohou vznikat zpoždění cca 45 minut.