Změny ve veřejné dopravě

Vlaky mezi Zábřehem a Bludovem nahradí autobusy

Upozornění: Informace na této stránce již nejsou platné! Aktuální údaje získáte na titulní stránce či v hlavním menu.
Změna ve vlakové dopravě
1. 3. 2019 - 1. 3. 2019

železnice Zábřeh na Moravě - Bludov

V pátek 1. března proběhne výluka na železniční trati číslo 291 v úseku Zábřeh na Moravě – Bludov. V době od 7.45 do 12.35 hodin nahradí všechny vlaky autobusová doprava organizovaná podle výlukového jízdního řádu. 

Linka A – nahrazuje spoje kategorie R a jede ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě a opačně. Ve stanici Zábřeh na Moravě je zajištěn přestup z/na vlak.

Linka Z – zastávkový spoj – jede ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě a opačně a zastavuje ve všech stanicích a zastávkách dle vlaku, který nahrazuje. Návazné spoje jsou pouze ty, které přijíždí do stanice před pravidelným odjezdem vlaku dle jízdního řádu.

Linka P – přímý spoj – jede bez zastavení ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě a opačně. Je návazná na vlaky, které nahrazuje.

Spoje za vlaky kategorie Sp jedou ze stanice Zábřeh na Moravě do stanice Bludov a opačně. Ve stanici Bludov je zajištěn přestup do/z vlaku ve/ze směru Jeseník.

Vlaky tratě 292 v úseku Šumperk – Bludov jedou bez omezení.

U vlaku R 901/Sp 1701 bude v den výluky v ŽST Zábřeh na Moravě mimořádný přestup.

Vlak R 901 v úseku Zábřeh na Moravě – Šumperk v odlišném řazení (814).

U vlaků Os 3712 a 3719 není v den výluky v úseku Kouty nad Desnou – Šumperk zajištěna služba wifi a není řazen vůz první třídy.