Změny ve veřejné dopravě

Vlaky mezi Prostějovem a Nezamyslicemi dočasně nahradí autobusy

Upozornění: Informace na této stránce již nejsou platné! Aktuální údaje získáte na titulní stránce či v hlavním menu.
Změna ve vlakové dopravě
14. 7. 2014 - 18. 7. 2014

trať 301 v úseku Prostějov - Nezamyslice

Nepřetržitá výluka Správy železniční dopravní cesty, která v období od 14. července od 8:00 nepřetržitě do 18. července 2014 do 16:55 omezí provoz vlaků Českých drah v úseku Prostějov hl.n. – Nezamyslice na trati 301 Olomouc – Nezamyslice.

České dráhy nasadí za rychlíky i osobní vlaky náhradní autobusovou dopravou v úseku Nezamyslice – Prostějov hl.n. a současně pojedou rychlíky i spěšné vlaky odklonem přes Přerov.

Za většinu osobních vlaků budou v úseku Nezamyslice – Prostějov zavedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy. První bude odjíždět dříve, tak, aby přijel včas, druhý pojede podle pravidelného odjezdu vlaků a do cílové stanice přijede opožděný. Návazné vlaky budou pouze ty, které odjíždějí po pravidelném příjezdu spoje náhradní dopravy podle výlukového jízdního řádu.

Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují rychlíky, bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem (kapacita cca 10 jízdních kol).

Upozorňujeme, že s ohledem na uzavírku pozemní komunikace v obci Pivín může docházet ke zpožďování náhradních autobusů. Žádáme proto cestující, aby věnovali zvýšenou pozornost při plánování cesty na této trati a v případě potřeby včasného příjezdu do cílové stanice zvolili dřívější spoj.

Omlouváme se za komplikace spojené s výlukovou činností SŽDC a děkujeme za pochopení.