Změny ve veřejné dopravě

Uzavírka průtahu Drahanovicemi pošle autobusy na objízdnou trasu

Změna v autobusové dopravě
3. 4. 2018 - 13. 4. 2018

průtah Drahanovicemi

Od 3. do 13. dubna bude úplně uzavřen průtah obcí Drahanovice. Uzavírku si vynutí stavební práce na chodnících a odstavných plochách. 

Uzavřeným úsekem projíždějí autobusové linky číslo 780439 Konice – Pěnčín – Lutín – Olomouc, 780442 Raková u Konice – Pěnčín – Olomouc a 890311 Litovel – Slatinice provozované společností Arriva Morava. Po dobu úplné uzavírky pojedou linky po objízdné trase.

Objízdná trasa

V termínu 3. až 6. dubna bude průjezdná křižovatka silnic II/448 a II/449 – Na Nové. Autobusy pojedou z křižovatky Na Nové přes Náměšť na Hané, Střížov, Ludéřov a Kniničky do Drahanovic. Po otočení v Drahanovicích v areálu ZD zpět přes Kniničky do Ludéřova a dál po stávající trase. Zastávka Drahanovice Na Nové na silnici II/448 bude nahrazena zastávkou Drahanovice, Na Nové umístěnou na silnici II/449. Zastávka Drahanovice, žel.stan. bude nahrazena zastávkou umístěnou u „školní jídelny“.

V termínu 7. až 13. dubna bude uzavřena křižovatka silnic II/448 a II/449 – Na Nové. Autobusy pojedou ze zastávky Rataje, restaurace přes Těšetice, Loučany, Náměšť na Hané, Střížov, Ludéřov a Kniničky do Drahanovic. Po otočení v Drahanovicích v areálu ZD zpět přes Kniničky do Ludéřova a dál po stávající trase. Zastávka Drahanovice Na Nové bude zrušena bez náhrady. Zastávka Drahanovice, žel.stan. bude nahrazena zastávkou umístěnou u „školní jídelny“.

Linka 890311 Litovel – Slatinice pojede v prvním termínu bez omezení. U spojů 1 a 2 bude zrušena zastávka Drahanovice, železniční stanice.  V termínu uzavírky křižovatky Na Nové pojede linka ze zastávky Náměšť na Hané přes Loučany, Těšetice, Rataje a Luběnice do Slatinic. Zastávka Loučany, Hliníky bude nahrazena zastávkou Loučany, čekárna. Spoje 1 bude ukončen na zastávce Loučany, Hliníky. Spoj 2 bude vyjíždět ze zastávky Loučany, Hliníky.

Objízdné trasy jsou obousměrné.

Po celou dobu uzavírky nelze garantovat dodržení přestupů a návazností jednotlivých linek veřejné linkové dopravy v obcích Čechy pod Kosířem, Pěnčín, Laškov, Rataje a MHD v Olomouci. Zpoždění spojů bude odpovídající délce objízdné trasy.