Změny ve veřejné dopravě

Počasí může ovlivnit železniční dopravu

Změna ve vlakové dopravě
11. 12. 2017 - 12. 12. 2017

železnice v Olomouckém kraji

České dráhy dnes a zítra aktuálně posilují počty zaměstnanců ve službě. Důvodem je aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu upozorňující na silný vítr. Dopravce zároveň vyzývá cestující, aby v době platnosti výstrahy omezili cestování vlakem. 

„Český hydrometeorologický ústav vydal pro noc z pondělí 11. na úterý 12. prosince extrémní výstrahu před silným větrem na severní Moravě. České dráhy proto aktivovaly od dnešní 12. hodiny do zítřejšího poledne systém podpory zaměstnanců z těchto regionů. Do služby tak budou povoláni mimořádně další zaměstnanci ať už regionálních obchodních center, dispečinku, zákaznického personálu a depa. Další pracovníci pak budou v pohotovosti, aby mohli řešit případné mimořádnosti,“ říká mluvčí drah Monika Bezuchová. 

Dráhy zároveň vyzvaly cestující, aby sledovali aktuální informace o provozu na železnici a případně omezili v době této výstrahy své cesty vlakem. „Pokud už budou muset cestovat, aby se informovali, zda už na jimi zvolené trati nejsou omezení kvůli mimořádnosti a to na stránkách Českých drah,“ dodává Bezuchová. 

Na možné komplikace a zdržení by se lidé měli připravit a vzít si s sebou jídlo a pití, případně léky. 

Aktuální situaci na železnici lze sledovat na webu Českých drah