Změny ve veřejné dopravě

Oprava tramvajové trati na ul. Brněnské a křižovatce tř. Svobody – Havlíčkova

Upozornění: Informace na této stránce již nejsou platné! Aktuální údaje získáte na titulní stránce či v hlavním menu.
Změna v městské hromadné dopravě
2. 7. 2018 - 28. 8. 2018

Výluka Nová Ulice - Okresní soud, MHD Olomouc, oprava tramvajové trati

Od 2. 7. 2018 do 28. 8. 2018 bude probíhat oprava tramvajové trati na ulici Brněnská. Současně od 2. 7. 2018 do 26. 7. 2018 bude probíhat oprava tramvajové tratě v křižovatce tř. Svobody x Havlíčkova. Z těchto důvodů bude vyloučena tramvajová doprava v úseku Nová Ulice – Okresní soud a tím dojde k následujícím úpravám autobusového a tramvajového provozu:

 

TRAMVAJOVÝ  PROVOZ (2. 7. – 28. 8. 2018) 
Tramvajové linky č. 1 a 4 budou nahrazeny kombinovanou linkou s označením X1/4 vedenou z Pavloviček po trase linky č. 4 na Náměstí Hrdinů a k Okresnímu soudu. Dále pokračuje po trase linky č. 1 přes Tržnici na Hlavní nádraží a Fibichova. Zpět z Fibichové bude vedena opět po trase linky č. 1 přes Hlavní nádraží na Tržnici a k Okresnímu soudu. Dále pokračuje po trase linky č. 4 na Náměstí Hrdinů a přes Masarykovu třídu na Hlavní nádraží a do Pavloviček. 

Tramvajové linky č. 2, 3 a 5 budou vedeny ve svých trasách v upravených časových polohách. 

Tramvajové linky č. 6 a U nebudou provozovány.  

Tramvajová linka č. 7 bude po dobu výluky vedena ve své trase v upravených časových polohách. 

Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.

AUTOBUSOVÝ  PROVOZ 

Náhradní doprava bude realizována ve dvou etapách:
I. Etapa 2. 7. – 26. 7. 2018 
Náhradní doprava bude zajištěna po trase Palackého – Krapkova – Výstaviště Flora – Nová Ulice – Okresní soud – Náměstí Hrdinů výlukovými autobusy X vedenými dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkových označnících.
II. Etapa 27. 7. – 28. 8. 2018
Náhradní doprava bude zajištěna po trase Náměstí Hrdinů – Okresní soud – Výstaviště Flora – Nová Ulice – Okresní soud – Náměstí Hrdinů výlukovými autobusy X vedenými dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkových označnících.

 

I. Etapa 2. 7. – 26. 7. 2018

Pro veškerý provoz bude uzavřen jízdní pruh ul. Havlíčkova ve směru z centra. Ve směru do centra bude ulicí Havlíčkova veden veškerý provoz řadicím pruhem pro pravé odbočení. Autobusům bude povoleno levé odbočení na tř. Svobody. Zastávky Náměstí Hrdinů a Okresní soud směr Nová Ulice nebudou obsluhovány!

Po trase obsluhují výlukové autobusy zastávky následovně:

Palackého – tramvajová zastávka směr Neředín
Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
Wolkerova – zastávka pro náhradní autobusovou dopravu
Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10 u přenosného označníku
Pionýrská – zastávka linky č. 10 u přenosného označníku
Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná

Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná
Pionýrská – zastávka linky č. 10
Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
Wolkerova – zastávka linky č. 52
Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
Okresní soud – náhradní zastávka u přenosného označníku cca 120m zpět
Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka

Jelikož odjezdy autobusů směr Nová Ulice budou vedeny ze zastávky Palackého a tramvajová linka X/1/4 na zastávku Náměstí Hrdinů, budou cestující muset, pro vzájemný přestup, přejít mezi těmito zastávkami vzdálenost cca 100 metrů. Z tohoto důvodu jsou jízdní řády konstruovány tak, že rozdíl mezi příjezdem a odjezdem autobusových a tramvajových spojů činí cca 2 – 5 minut.  

Z důvodu výluky tramvajové dopravy bude od 2. 7. 2018 do 28. 8. 2018 přesunuta zastávka Nová Ulice směr Pionýrská pro linky č. 10, 16 a 21 cca 50 m zpět, k označníku občasné zastávky v jízdním pruhu. Zastávka Nová Ulice (v zálivu) bude obsluhována výhradně autobusovou linkou X a linkami noční dopravy.

Veškeré výlukové jízdní řády (tramvaje a linka X) budou v předstihu k dispozici na prodejnách DPMO, a.s. a na webu www.dpmo.cz.