Změny ve veřejné dopravě

Místo vlaků budou mezi Prostějovem a Olomoucí jezdit autobusy

Změna ve vlakové dopravě
16. 10. 2017 - 20. 10. 2017

železnice Prostějov - Olomouc

Od 16. do 20. října proběhne výluka na trati 301 v úseku mezi Olomoucí a Nezamyslicemi. Trať bude mimo provoz vždy od 8 do 16.30 hodin. 

Po dobu výluky jsou všechny vlaky kategorie R v úseku Olomouc hlavní nádraží. – Nezamyslice vedeny odklonem mimo železniční Prostějov hlavní nádraží a současně jsou v tomto úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukového jízdního řádu.

Cestující nedoplácí rozdíl jízdného za jízdu odklonem.

Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují vlaky kategorie R, bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem v maximálním počtu 6 ks jízdních kol.

Po dobu výluky jsou všechny vlaky kategorie Os a Sp nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Olomouc hlavní nádraží – Prostějov hlavní nádraží a opačně.

Za osobní vlaky jsou na vybraných spojích vedeny dvě linky náhradní autobusové dopravy, jedna přímá Olomouc hlavní nádraží – Prostějov hlavní nádraží a opačně (bez zastavení, označena písmenem P) a jedna zastávková (označena písmenem Z). 

Návazné vlaky jsou v železniční stanici Olomouc pouze ty vlaky, které odjíždějí 7 minut po pravidelném příjezdu spoje náhradní dopravy dle výlukového jízdního řádu. U ostatních spojů není přípoj garantován. Z důvodu odlišné jízdní doby bude po dobu výluky platit odlišný výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy, věnujte zvýšenou pozornost při plánování cesty po této trati.

Odkloněné vlaky

Vlaky R 910, R 911, R 905, R 907, R 909, R 906, R 908, R 912 budou v úseku Olomouc hlavní nádraží – Nezamyslice vedeny odklonem, a to přes Přerov. 
 

Náhradní doprava 

Náhradní doprava se bude řídit výlukový jízdním řádem