Změny ve veřejné dopravě

Mezi Olomoucí a Prostějovem nepojedou vlaky

Upozornění: Informace na této stránce již nejsou platné! Aktuální údaje získáte na titulní stránce či v hlavním menu.
Změna ve vlakové dopravě
22. 3. 2019 - 7. 4. 2019

železnice Olomouc - Prostějov

V příštích dnech proběhne výluka na železniční trati číslo 301 v úseku mezi Olomoucí a Prostějovem. Začne v pátek 22. března v 8 hodin a potrvá do 7. dubna do 15 hodin. 

Všechny vlaky kategorie R a Sp 1438 budou v této době nahrazeny autobusovou dopravou v úseku Olomouc – Prostějov – Nezamyslice a opačně. Vlaky zároveň souběžně pojednou odklonem přes Přerov. Cestující nebudou nedoplácet rozdíl jízdného za jízdu oklikou. Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují vlaky kategorie R, bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem v maximálním počtu 6 ks bicyklů. 

Všechny vlaky kategorie Os a Sp jsou nahrazeny autobusovou dopravou v úseku Olomouc hlavní nádraží – Prostějov hlavní nádraží a opačně. Za osobní vlaky budou na vybraných spojích dvě linky náhradní autobusové dopravy, jedna přímá Olomouc – Prostějov a opačně (bez zastavení, označena písmenem P) a jedna zastávková (označena písmenem Z).

Po celou dobu konání výluky bude z důvodu uzavírky přejezdu v obci Blatec umístěna náhradní autobusová zastávka u požární zbrojnice.

V termínu od 23. do 26. března je z důvodu uzavírky železničního přejezdu v obci Vrbátky umístěna náhradní autobusová zastávka u obecního úřadu, v ostatní dny na autobusové zastávce „Vrbátky žel. přejezd“. Ve dnech od 23. do 26. března bude zastávka Kraličky obsluhována pouze vybranými spoji dle výlukového jízdního řádu.

 

Z důvodu odlišné jízdní doby bude po dobu výluky platit odlišný výlukový jízdní řád, který naleznete níže.