Během fotbalového šampionátu Olomouc posílí dopravu

Blížící se evropský šampionát fotbalistů do 21 let změní městskou hromadnou dopravu v Olomouci. Město předpokládá, že na Hanou v době mezi 18. a 27. červnem dorazí velké množství fanoušků například z Anglie, Itálie a dalších zemí.

Rada města Olomouce tento týden odsouhlasila, že bezplatné jízdné pro účastníky šampionátu. Bude se týkat nejen fotbalových týmů, jejich doprovodu a delegací UEFA, ale i samotných fanoušků. „Cestující fanoušci se budou prokazovat platnou vstupenkou na utkání. Výjimka bude trvat v den zápasu od 14 do 24 hodin,“ uvedl primátor Antonín Staněk. Opatření se týká tramvají a autobusů Dopravního podniku města Olomouce číslo 1 až 111. 

Radní současně souhlasili s tím, aby byla MHD v době utkání posílena. V pracovní dny 18. a 24. června budou spřažené tramvajové soupravy přes centrum ponechány až do konce provozu a v sobotu 27. června a neděli 21. června bude tramvajový provoz posílen nasazením spřažených souprav v době od zhruba 16 do 22 hodin. Po všechny dny, kdy se hraje, bude posílena přepravní kapacita mezi zastávkami Tržnice, plocha a Náměstí Hrdinů pomocí samostatné linky se schváleným jízdním řádem a licencí pro ME U21. Linka bude jezdit v patnáctiminutovém intervalu, začne dvě hodiny před utkáním přepravovat fanoušky od tržnice a po zápase opět bude zajištěn odvoz zpět. 

V rámci ostatního provozu budou ponechány na lince č. 16 v pracovní dny déle kloubové vozy a v rámci víkendových dnů proběhne výměna sólo vozů za kloubové u linky č. 16 dvě hodiny před zápasem, které budou ponechány až do ukončení provozu.