Kraje opět lákají turisty k jízdě do Jeseníků veřejnou dopravou

Občané cestující za krásami Jeseníků budou mít letos znovu možnost využít speciální nabídky Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Jednodenní oblastní jízdenka Jeseníky má přilákat turisty k jízdě veřejnou dopravou.

Jízdenka naváže na loňský úspěšný projekt podpory cestovního ruchu. Podobně jako loni jí bude možné využít od 1. května do 30. září na všech linkách společnosti Arriva Morava, která provozuje významnou část autobusových spojů a rovněž i Železnici Desná. Nově bude možné s jízdenkou nastoupit také do vlaku společnosti GW Train Regio.

Jednodenní oblastní jízdenka Jeseníky bude letos platit ve 23 přepravních zónách Olomouckého kraje a 26 zónách Moravskoslezského kraje. V Olomouckém kraji se oproti loňsku rozroste o šest zón na Javornicku.

Jízdenka se bude prodávat ve variantě pro jednu osobu za 100 korun a skupinová až pro pět cestujících za 250 korun. Cílem skupinové jízdenky je nabídnout cestujícím alternativu k dopravě plným osobním autem. Občané si je budou moci kupovat přímo u řidičů autobusů a ve vlacích.

Další informace naleznete v informačním letáku přiloženém níže.