Na trati 301 z Brna do Olomouce budou probíhat opravy

Správa železniční dopravní cesty naplánovala opravy na trati 301 z Brna do Olomouce. Příští týden, od 14. do 18. října, bude pracovat v úseku mezi Nezamyslicemi a prostějovským hlavním nádražím, v následujícím týdnu, od 21. do 25. října, budou práce pokračovat z Prostějova do Olomouce. V obou případech se jedná o nepřetržité výluky s úplným zastavením železničního provozu. České dráhy připravily pro své cestující výlukové jízdní řády. Zajištěna je náhradní autobusová doprava, rychlíky budou současně odkláněny přes Přerov.

Nepřetržitá výluka od 14. října 2013, 8:00 hod., do 18. října 2013, 16:55 hod., v úseku Nezamyslice – Prostějov hlavní nádraží.

Po dobu výluky platí na této trati výlukový jízdní řád, který je v příloze této zprávy.

Rychlíky jsou nahrazeny autobusovou dopravou v úseku Nezamyslice – Prostějov hl.n. Všechny rychlíky a spěšné vlaky jsou souběžně vedeny z/do Olomouce z/do Nezamyslic odklonem přes Přerov.

Za většinu osobních vlaků jsou v úseku Nezamyslice – Prostějov vedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy. První odjíždí z výchozí stanice před pravidelným odjezdem vlaku, aby přijel do konečné stanice v čase pravidelného příjezdu vlaku. Od těchto autobusů jsou zajištěny přípoje ve směnu na Olomouc i v opačném směru do Brna. Druhý odjíždí z výchozí stanice dle pravidelného odjezdu vlaků a přijede do cílové stanice opožděn.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Nezamyslice – před staniční budovou
Doloplazy – na zastávce linkových autobusů Doloplazy,ObÚ
Pivín – na křižovatce silnice pod železničních stanici
Čelčice – na hlavní silnici zastávka linkových autobusů „Čelčice“
Bedihošť – na zastávce linkových autobusů Bedihošť, ObÚ
Prostějov hlavní nádraží – před nádražní budovou vlevo

Nepřetržitá výluka od 21. října 2013, 8:05 hod., do 25. října 2013, 19:00 hod., v úseku Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n.

Po dobu výluky platí na této trati výlukový jízdní řád, je v příloze této zprávy.

Všechny vlaky budou nahrazeny autobusovou dopravou v úseku Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n. a opačně. Za osobní vlaky jsou vedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy. Zrychlený, který pojede mezi Olomoucí a Prostějovem bez zastavení (označený písmenem R) a zastávkový označený písmenem Z. Oba autobusy náhradní dopravy vyjíždějí v čase pravidelného odjezdu vlaku. Časy příjezdů zrychlených autobusů jsou naplánovány tak, aby byly zajištěny přestupy na následné vlaky.

Rychlíky a spěšné vlaky jsou souběžně vedeny z/do Olomouce z/do Nezamyslic odklonem přes Přerov, vyjma R 933 a R 934 od pondělí do čtvrtka, které nejedou odklonem, ale budou ukončeny v Prostějově, resp. v Olomouci, v úseku Prostějov – Olomouc hl.n. budou zajištěny náhradní autobusy.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Prostějov hlavní nádraží – před nádražní budovou vlevo, stanoviště BUS¨G ¨
Vrahovice – na hlavní silnici, zastávka BUS “ Vrahovická“ + zast. BUS „Hanačka“
Kraličky – rozcestí ke Kraličkám
Vrbátky – na hlavní silnici u odbočky k nádraží
Blatec – u žel. přejezdu
Kožušany – na křižovatce u ZŠ
Nemilany – zastávka se po dobu výluky NEOBSLUHUJE!
Olomouc – Nové Sady – na hlavní silnici,zastávka MHD “ Nové Sady, žel.zast.¨
Olomouc hlavní nádraží – ulice Táborská, u východu z nového podchodu